De premies van autoverzekeringen blijven stijgen. Toch zijn er consumenten met een extreem lage premie. Dat blijkt uit onderzoek van financiële vergelijkingssite Geld.nl. De vergelijker onderzocht alle aanvragen voor autoverzekeringen in 2025 en wat blijkt: de consument met de goedkoopste autoverzekering tot nu toe betaalt een premie van € 5,12 per maand. Dat is minder dan de prijs van een Big Mac. Ook opvallend: onder de goedkoopste verzekerden bevinden zich veel cabriorijders.
Ze bestaan: autoverzekeringen onder de € 10 per maand
Geld.nl volgt alle autopremies op de voet en publiceert regelmatig over de belangrijkste ontwikkelingen. Dit keer ging de vergelijker op zoek naar de allerlaagste autopremies. Onderzoek onder tienduizenden autoverzekering vergelijkingen in 2025 leverde in totaal 12 consumenten op met een autoverzekering voor minder dan € 10 per maand. Ter vergelijking: de Geld.nl Datamonitor autoverzekering van juli 2025 laat zien dat de gemiddelde premie voor een autoverzekering inmiddels op € 88,95 per maand ligt.
Wie heeft de goedkoopste autoverzekering?
Hoe kom je aan de allergoedkoopste autoverzekering? Als alle factoren die een verzekeraar meeweegt, kloppen. Zo kijkt een verzekeraar onder andere naar het type auto, het aantal kilometers dat er met de auto wordt gereden en de leeftijd, woonplaats en schadevrije jaren van de bestuurder. Tot slot weegt ook de gekozen dekking mee. In dit geval rijdt de verzekerde met de allerlaagste premie een kleine auto van meer dan 30 jaar oud. Hierin wordt maximaal 7.500 kilometer per jaar afgelegd. De bestuurder zelf is 70 jaar oud, woont in de provincie Gelderland, heeft 40 schadevrije jaren kiest voor een WA-verzekering.
Kijken we naar wat autobezitters met de allergoedkoopste autoverzekering met elkaar gemeen hebben, dan valt op dat de gemiddelde leeftijd van de bestuurder op bijna 67 ligt. Het aantal schadevrije jaren staat gemiddeld op ruim 28 jaar. Verder gaat het in bijna alle gevallen om auto’s van meer dan 20 jaar oud. Opvallend is het verzekerde model: twee derde van de auto’s is een cabrio, waarbij het in de helft van de gevallen om een specifieke cabrio gaat: de Mazda MX-5. Paul Huibers, expert Autoverzekeringen bij Geld.nl: “De cabrio wordt vaak als tweede auto gebruikt, puur voor pleziertochtjes. Dat deze auto als goedkoopste in de verzekering naar voren komt, is daarom goed te verklaren.”
Wat als je geen oude cabrio rijdt?
Hoewel een premie van minder dan € 10 per maand voor veel autobezitters niet haalbaar is, valt er voor consumenten vaak toch te besparen op de autoverzekering. “Zeker wanneer je al langer dan een jaar bij dezelfde verzekeraar zit,” vertelt Huibers. “Want je auto wordt ouder en de premies en voorwaarden van verzekeraars wijzigen regelmatig. Hierdoor kan het zomaar zijn dat je voor de goedkoopste autoverzekering bij een andere verzekeraar moet zijn.